Hasayaz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Hasayaz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Hasayaz Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hasayaz Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hasayaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 297 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,7 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hasayaz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hasayaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 297 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,8 azaldı.
Hasayaz Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hasayaz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -2,6 |
| 2021 | 153 | -7,3 |
| 2020 | 165 | -2,4 |
| 2019 | 169 | 0,6 |
| 2018 | 168 | 3,1 |
| 2017 | 163 | 0,0 |
| 2016 | 163 | -3,0 |
| 2015 | 168 | 1,8 |
| 2014 | 165 | -3,5 |
| 2013 | 171 | -9,0 |
| 2012 | 188 | -6,0 |
| 2011 | 200 | -5,7 |
| 2010 | 212 | -5,4 |
| 2009 | 224 | -13,5 |
| 2008 | 259 | -12,8 |
| 2007 | 297 | - |
Hasayaz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hasayaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hasayaz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %45,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 64 | 45,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 61 | 43,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 2,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,7 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,7 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %50,7 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 71 | 50,7 |
| Erdal Dal | MHP | 52 | 37,1 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 6 | 4,3 |
| Abdullah Göllü | ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,6 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| İsmail Hakkı Bektaş | BTP | 1 | 0,7 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %46,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 64 | 46,4 |
| MHP | 56 | 40,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
Hasayaz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hasayaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %93,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 132 | 93,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 4,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %95,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 138 | 95,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 4,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %58,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 82 | 58,2 |
| MHP | 36 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 9 | 6,4 |
| CHP | 5 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| AP | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Bağımsız | 1 | 0,7 |