Havuzlubahçe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Havuzlubahçe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.560 kişi (TÜİK).
Havuzlubahçe Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Havuzlubahçe Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Havuzlubahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.560 kişidir. 2007 yılında 12.368 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,5 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Havuzlubahçe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Havuzlubahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.560 kişidir. 2007 yılında 12.368 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,6 azaldı.
Havuzlubahçe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Havuzlubahçe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.560 | -2,6 |
| 2021 | 10.844 | -2,0 |
| 2020 | 11.069 | -1,1 |
| 2019 | 11.190 | -2,9 |
| 2018 | 11.525 | -2,9 |
| 2017 | 11.875 | -0,3 |
| 2016 | 11.909 | -0,2 |
| 2015 | 11.933 | -0,2 |
| 2014 | 11.958 | 0,1 |
| 2013 | 11.952 | -1,4 |
| 2012 | 12.122 | -1,1 |
| 2011 | 12.255 | -0,2 |
| 2010 | 12.283 | -0,6 |
| 2009 | 12.362 | 0,4 |
| 2008 | 12.308 | -0,5 |
| 2007 | 12.368 | - |
Havuzlubahçe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Havuzlubahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Havuzlubahçe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.623, sandığa gidenlerin oranı %74,3. En çok oyu %67,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %14,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 3.684 | 67,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 785 | 14,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 777 | 14,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 54 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 26 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 19 | 0,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 15 | 0,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 14 | 0,3 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 11 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 11 | 0,2 |
| Diğer (12) | 44 | 0,8 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.623, sandığa gidenlerin oranı %74,1. En çok oyu %64,5 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %15,9 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 3.482 | 64,5 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 860 | 15,9 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 720 | 13,3 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 161 | 3,0 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 30 | 0,6 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 27 | 0,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 19 | 0,3 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,3 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 15 | 0,3 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 13 | 0,2 |
| Diğer (10) | 57 | 1,1 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.623, sandığa gidenlerin oranı %74,2. En çok oyu %64,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,2 ile DEM Parti yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.515 | 64,6 |
| DEM Parti | 882 | 16,2 |
| AK PARTİ | 705 | 12,9 |
| İYİ PARTİ | 87 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 38 | 0,7 |
| BTP | 33 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 27 | 0,5 |
| MEMLEKET | 23 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 0,4 |
| EMEP | 18 | 0,3 |
| Diğer (13) | 94 | 1,7 |
Havuzlubahçe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Havuzlubahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.558, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %81,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %17,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.344 | 81,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.147 | 17,5 |
| Sinan Oğan | 42 | 0,6 |
| Muharrem İnce | 15 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.568, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %81,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %18,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.315 | 81,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.184 | 18,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.558, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %53,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.477 | 53,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.200 | 18,6 |
| AK PARTİ | 982 | 15,2 |
| İYİ PARTİ | 263 | 4,1 |
| TİP | 245 | 3,8 |
| MHP | 58 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 48 | 0,7 |
| MEMLEKET | 22 | 0,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 17 | 0,3 |
| Diğer (9) | 55 | 0,9 |