Dağlıoğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 22.275 kişi (TÜİK).
Dağlıoğlu Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dağlıoğlu Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dağlıoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22.275 kişidir. 2007 yılında 21.855 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,5 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Dağlıoğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dağlıoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22.275 kişidir. 2007 yılında 21.855 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,9 arttı.
Dağlıoğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dağlıoğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 22.275 | -1,3 |
| 2021 | 22.563 | -0,9 |
| 2020 | 22.757 | -1,1 |
| 2019 | 23.002 | -0,3 |
| 2018 | 23.075 | -0,9 |
| 2017 | 23.275 | -2,2 |
| 2016 | 23.805 | 0,4 |
| 2015 | 23.716 | -0,3 |
| 2014 | 23.789 | -0,7 |
| 2013 | 23.955 | -0,3 |
| 2012 | 24.016 | 0,2 |
| 2011 | 23.975 | 0,1 |
| 2010 | 23.962 | 0,6 |
| 2009 | 23.823 | 3,7 |
| 2008 | 22.975 | 5,1 |
| 2007 | 21.855 | - |
Dağlıoğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dağlıoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dağlıoğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.934, sandığa gidenlerin oranı %70,8. En çok oyu %44,9 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 4.429 | 44,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 3.412 | 34,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.537 | 15,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 102 | 1,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 94 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 58 | 0,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 43 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 39 | 0,4 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 24 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 24 | 0,2 |
| Diğer (15) | 105 | 1,1 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.934, sandığa gidenlerin oranı %70,6. En çok oyu %49,5 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 4.865 | 49,5 |
| Oya Tekin | CHP | 2.847 | 29,0 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 1.449 | 14,8 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 211 | 2,1 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 122 | 1,2 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 66 | 0,7 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 61 | 0,6 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 48 | 0,5 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 24 | 0,2 |
| Erhan Saltuk | DSP | 17 | 0,2 |
| Diğer (12) | 109 | 1,1 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 14.934, sandığa gidenlerin oranı %70,6. En çok oyu %50,5 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %28,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 4.918 | 50,5 |
| CHP | 2.797 | 28,7 |
| AK PARTİ | 1.388 | 14,2 |
| HÜDA PAR | 123 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 122 | 1,2 |
| MEMLEKET | 88 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 70 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 53 | 0,5 |
| BTP | 29 | 0,3 |
| EMEP | 22 | 0,2 |
| Diğer (13) | 135 | 1,4 |
Dağlıoğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dağlıoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.800, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %78,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %20,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.714 | 78,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.534 | 20,4 |
| Sinan Oğan | 111 | 0,9 |
| Muharrem İnce | 36 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.814, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %78,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %21,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.549 | 78,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.579 | 21,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.800, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %53,5 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 6.540 | 53,5 |
| CHP | 2.605 | 21,3 |
| AK PARTİ | 2.014 | 16,5 |
| TİP | 270 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 269 | 2,2 |
| MHP | 112 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 109 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 70 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 48 | 0,4 |
| MEMLEKET | 40 | 0,3 |
| Diğer (10) | 62 | 0,5 |