Hıdıruşağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Hıdıruşağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 169 kişi (TÜİK).
Hıdıruşağı Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hıdıruşağı Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hıdıruşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 169 kişidir. 2013 yılında 209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,1 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Hıdıruşağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hıdıruşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 169 kişidir. 2013 yılında 209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,1 azaldı.
Hıdıruşağı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hıdıruşağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 169 | -7,1 |
| 2021 | 182 | -5,7 |
| 2020 | 193 | -1,0 |
| 2019 | 195 | -5,3 |
| 2018 | 206 | 5,1 |
| 2017 | 196 | -4,4 |
| 2016 | 205 | -3,8 |
| 2015 | 213 | -7,0 |
| 2014 | 229 | 9,6 |
| 2013 | 209 | - |
Hıdıruşağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hıdıruşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hıdıruşağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %43,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 72 | 43,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 56 | 33,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 30 | 18,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 2,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,6 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,6 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %52,1 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Ahmet Şener (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 87 | 52,1 |
| Ahmet Şener | MHP | 51 | 30,5 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 14 | 8,4 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 5 | 3,0 |
| Hasan Gezer | SAADET | 5 | 3,0 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,2 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Bekir Örün | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %44,1 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %27,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 71 | 44,1 |
| MHP | 44 | 27,3 |
| CHP | 19 | 11,8 |
| SAADET | 13 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Hıdıruşağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hıdıruşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %78,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 78,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 21,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %35,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 43 | 35,2 |
| MHP | 43 | 35,2 |
| CHP | 10 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,7 |
| BBP | 4 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,5 |
| HAK-PAR | 2 | 1,6 |
| HKP | 2 | 1,6 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,5 |