Ilıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 536 kişi (TÜİK).
Ilıca Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ilıca Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 536 kişidir. 2013 yılında 573 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,3 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ilıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 536 kişidir. 2013 yılında 573 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,5 azaldı.
Ilıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ilıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 536 | -0,6 |
| 2021 | 539 | -5,1 |
| 2020 | 568 | -0,4 |
| 2019 | 570 | -3,9 |
| 2018 | 593 | 9,0 |
| 2017 | 544 | -6,5 |
| 2016 | 582 | 1,6 |
| 2015 | 573 | 0,4 |
| 2014 | 571 | -0,3 |
| 2013 | 573 | - |
Ilıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ilıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 508, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %55,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 256 | 55,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 178 | 38,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 14 | 3,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 508, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %40,3 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %37,6 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 184 | 40,3 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 172 | 37,6 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 51 | 11,2 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 25 | 5,5 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 14 | 3,1 |
| Avni Akkoç | SAADET | 6 | 1,3 |
| Zekai Soysal | MİLLET | 2 | 0,4 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Ozan Emre Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 508, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %37,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 170 | 37,9 |
| MHP | 170 | 37,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 28 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 4,9 |
| SOL PARTİ | 20 | 4,5 |
| İYİ PARTİ | 16 | 3,6 |
| SAADET | 12 | 2,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 5 | 1,1 |
Ilıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 485, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 353 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 94 | 20,0 |
| Sinan Oğan | 22 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 485, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %77,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 361 | 77,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 107 | 22,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 485, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %53,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 248 | 53,6 |
| CHP | 50 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 47 | 10,2 |
| MHP | 45 | 9,7 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 6,0 |
| BBP | 17 | 3,7 |
| AP | 5 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| ANAP | 4 | 0,9 |
| TİP | 3 | 0,7 |
| Diğer (4) | 5 | 1,1 |