Ilıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 974 kişi (TÜİK).
Ilıca Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ilıca Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 974 kişidir. 2013 yılında 1.097 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %26,5 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Ilıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 974 kişidir. 2013 yılında 1.097 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,2 azaldı.
Ilıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ilıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 974 | -1,3 |
| 2021 | 987 | -1,7 |
| 2020 | 1.004 | -3,2 |
| 2019 | 1.037 | 0,1 |
| 2018 | 1.036 | -0,9 |
| 2017 | 1.045 | 0,2 |
| 2016 | 1.043 | -2,9 |
| 2015 | 1.074 | -2,5 |
| 2014 | 1.102 | 0,5 |
| 2013 | 1.097 | - |
Ilıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ilıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 767, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %42,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 266 | 42,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 246 | 39,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 69 | 11,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 7 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 7 | 1,1 |
| Hakan Buldu | DSP | 4 | 0,6 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 4 | 0,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (11) | 12 | 1,9 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 767, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %26,5 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %24,8 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 173 | 26,5 |
| Mustafa Atlı | MHP | 162 | 24,8 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 160 | 24,5 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 113 | 17,3 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 1,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 9 | 1,4 |
| Kenan Akın | DSP | 6 | 0,9 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 4 | 0,6 |
| Yakup Yavuz | HKP | 3 | 0,5 |
| Diğer (4) | 8 | 1,2 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 767, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %32,9 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %25,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 209 | 32,9 |
| MHP | 163 | 25,7 |
| CHP | 114 | 17,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 109 | 17,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,7 |
| BTP | 7 | 1,1 |
| SAADET | 6 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,6 |
| EMEP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 6 | 0,9 |
Ilıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 763, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %67,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 430 | 67,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 160 | 25,2 |
| Sinan Oğan | 37 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 9 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 765, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %73,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 461 | 73,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 167 | 26,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 763, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 216 | 34,9 |
| MHP | 169 | 27,3 |
| İYİ PARTİ | 91 | 14,7 |
| CHP | 70 | 11,3 |
| BBP | 23 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,9 |
| MEMLEKET | 6 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,0 |
| AB | 4 | 0,7 |
| MİLLET | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 7 | 1,1 |