Bucak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Bucak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 959 kişi (TÜİK).
Bucak Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bucak Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 959 kişidir. 2013 yılında 1.278 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,3 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bucak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 959 kişidir. 2013 yılında 1.278 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı.
Bucak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bucak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 959 | -6,2 |
| 2021 | 1.022 | -2,4 |
| 2020 | 1.047 | -1,7 |
| 2019 | 1.065 | -2,8 |
| 2018 | 1.096 | -3,6 |
| 2017 | 1.137 | -4,5 |
| 2016 | 1.190 | -2,6 |
| 2015 | 1.222 | -1,8 |
| 2014 | 1.245 | -2,6 |
| 2013 | 1.278 | - |
Bucak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bucak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 797, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %54,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 378 | 54,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 237 | 34,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 29 | 4,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 17 | 2,5 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 8 | 1,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 0,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 797, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %40,3 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 275 | 40,3 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 145 | 21,3 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 137 | 20,1 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 72 | 10,6 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 28 | 4,1 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| Yakup Yavuz | HKP | 5 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 5 | 0,7 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 4 | 0,6 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 3 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 797, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %42,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 288 | 42,3 |
| CHP | 146 | 21,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 107 | 15,7 |
| İYİ PARTİ | 63 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 49 | 7,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,2 |
| TKP | 4 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| EMEP | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 8 | 1,2 |
Bucak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 788, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %70,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 487 | 70,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 155 | 22,5 |
| Sinan Oğan | 41 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 789, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %75,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 502 | 75,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 166 | 24,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 788, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %47,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 326 | 47,8 |
| MHP | 130 | 19,1 |
| CHP | 86 | 12,6 |
| İYİ PARTİ | 73 | 10,7 |
| BBP | 25 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,0 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,4 |
| TKH | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 6 | 0,9 |