Işıklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Işıklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 36 kişi (TÜİK).
Işıklar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Işıklar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Işıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,219 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 36 |
Işıklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Işıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,4 azaldı.
Işıklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Işıklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 36 | 0,0 |
| 2021 | 36 | -10,0 |
| 2020 | 40 | 11,1 |
| 2019 | 36 | -12,2 |
| 2018 | 41 | 5,1 |
| 2017 | 39 | 2,6 |
| 2016 | 38 | -5,0 |
| 2015 | 40 | -14,9 |
| 2014 | 47 | 0,0 |
| 2013 | 47 | - |
Işıklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Işıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Işıklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %51,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 17 | 51,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 14 | 42,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 3,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 3,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %38,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 12 | 38,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 12 | 38,7 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 2 | 6,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 6,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 3,2 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 3,2 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 3,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %43,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 13 | 43,3 |
| MHP | 11 | 36,7 |
| İYİ PARTİ | 2 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 3,3 |
| DP | 1 | 3,3 |
Işıklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Işıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %58,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20 | 58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 26,5 |
| Sinan Oğan | 5 | 14,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %69,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 69,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 30,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 14 | 41,2 |
| İYİ PARTİ | 9 | 26,5 |
| MHP | 4 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 8,8 |
| CHP | 2 | 5,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,9 |