Kabulbaba Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kabulbaba Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 183 kişi (TÜİK).
Kabulbaba Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kabulbaba Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kabulbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 193 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %96,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 17,359 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 183 |
Kabulbaba Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kabulbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 193 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 azaldı.
Kabulbaba Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kabulbaba Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 183 | -6,6 |
| 2021 | 196 | -1,5 |
| 2020 | 199 | -4,8 |
| 2019 | 209 | -4,1 |
| 2018 | 218 | 14,7 |
| 2017 | 190 | -4,0 |
| 2016 | 198 | -0,5 |
| 2015 | 199 | 1,0 |
| 2014 | 197 | 2,1 |
| 2013 | 193 | - |
Kabulbaba Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kabulbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kabulbaba Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %98,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %1,2 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 157 | 98,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %96,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %1,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 153 | 96,8 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 3 | 1,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %95,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %1,9 ile HÜDA PAR yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 152 | 95,0 |
| HÜDA PAR | 3 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Kabulbaba Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kabulbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %98,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %1,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 162 | 98,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %98,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %1,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 166 | 98,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2 | 1,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %84,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 142 | 84,5 |
| İYİ PARTİ | 15 | 8,9 |
| TİP | 4 | 2,4 |
| MHP | 2 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| AK PARTİ | 1 | 0,6 |