Işıklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Işıklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 714 kişi (TÜİK).
Işıklı Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Işıklı Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Işıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 714 kişidir. 2013 yılında 832 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,4 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Işıklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Işıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 714 kişidir. 2013 yılında 832 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,2 azaldı.
Işıklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Işıklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 714 | -2,5 |
| 2021 | 732 | -3,7 |
| 2020 | 760 | 3,5 |
| 2019 | 734 | -0,3 |
| 2018 | 736 | -1,7 |
| 2017 | 749 | -1,6 |
| 2016 | 761 | -2,8 |
| 2015 | 783 | -3,7 |
| 2014 | 813 | -2,3 |
| 2013 | 832 | - |
Işıklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Işıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Işıklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 594, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %45,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 239 | 45,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 193 | 36,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 72 | 13,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 0,8 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,4 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 2 | 0,4 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 2 | 0,4 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 594, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %31,4 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,5 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 165 | 31,4 |
| Mustafa Atlı | MHP | 118 | 22,5 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 113 | 21,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 106 | 20,2 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 2,1 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 3 | 0,6 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Yakup Yavuz | HKP | 2 | 0,4 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,2 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 594, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %30,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %25,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 163 | 30,6 |
| MHP | 138 | 25,9 |
| CHP | 126 | 23,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 78 | 14,7 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,9 |
| SAADET | 8 | 1,5 |
| BTP | 3 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Işıklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Işıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %52,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 277 | 52,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 207 | 39,3 |
| Sinan Oğan | 40 | 7,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %54,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 271 | 54,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 227 | 45,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %34,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 180 | 34,2 |
| İYİ PARTİ | 97 | 18,4 |
| CHP | 88 | 16,7 |
| MHP | 66 | 12,6 |
| BBP | 30 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 15 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,7 |
| TİP | 6 | 1,1 |
| MEMLEKET | 5 | 0,9 |
| Diğer (5) | 6 | 1,1 |