Tufanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Tufanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 290 kişi (TÜİK).
Tufanlı Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tufanlı Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tufanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 290 kişidir. 2013 yılında 377 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,1 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tufanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tufanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 290 kişidir. 2013 yılında 377 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı.
Tufanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tufanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 290 | -5,8 |
| 2021 | 308 | -1,9 |
| 2020 | 314 | 1,3 |
| 2019 | 310 | 0,3 |
| 2018 | 309 | -2,2 |
| 2017 | 316 | -6,0 |
| 2016 | 336 | -1,8 |
| 2015 | 342 | -4,7 |
| 2014 | 359 | -4,8 |
| 2013 | 377 | - |
Tufanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tufanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tufanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %41,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 94 | 41,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 91 | 40,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 26 | 11,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 3,1 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 2 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %47,1 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %18,1 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 107 | 47,1 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 41 | 18,1 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 36 | 15,9 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 32 | 14,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Yakup Yavuz | HKP | 2 | 0,9 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 0,9 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %41,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %22,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 93 | 41,1 |
| İYİ PARTİ | 51 | 22,6 |
| CHP | 43 | 19,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 25 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| BTP | 3 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Tufanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tufanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 24,5 |
| Sinan Oğan | 17 | 8,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 63 | 32,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %41,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 83 | 41,3 |
| MHP | 36 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 30 | 14,9 |
| CHP | 18 | 9,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 5,0 |
| BBP | 7 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 2,0 |
| MİLLET | 3 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |