İstasyon Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 503 kişi (TÜİK).
İstasyon Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İstasyon Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İstasyon Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 503 kişidir. 2007 yılında 795 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İstasyon Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İstasyon Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 503 kişidir. 2007 yılında 795 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,7 azaldı.
İstasyon Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İstasyon Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 503 | -1,6 |
| 2021 | 511 | -52,9 |
| 2020 | 1.086 | -48,7 |
| 2019 | 2.116 | 10,4 |
| 2018 | 1.916 | -17,3 |
| 2017 | 2.318 | 88,3 |
| 2016 | 1.231 | 0,2 |
| 2015 | 1.229 | -3,2 |
| 2014 | 1.269 | -7,5 |
| 2013 | 1.372 | -4,5 |
| 2012 | 1.437 | -27,0 |
| 2011 | 1.968 | 108,5 |
| 2010 | 944 | 25,5 |
| 2009 | 752 | -4,8 |
| 2008 | 790 | -0,6 |
| 2007 | 795 | - |
İstasyon Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İstasyon Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İstasyon Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %72,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 265 | 72,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 80 | 21,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %58,3 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 207 | 58,3 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 117 | 33,0 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 7 | 2,0 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 7 | 2,0 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 6 | 1,7 |
| Raşit Seymen | TKP | 2 | 0,6 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 2 | 0,6 |
| Şeref Tural | DP | 2 | 0,6 |
| Emre Turan | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %54,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 192 | 54,7 |
| AK PARTİ | 109 | 31,1 |
| Bağımsız | 20 | 5,7 |
| DEM Parti | 8 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,7 |
| SAADET | 4 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,6 |
| Diğer (3) | 4 | 1,1 |
İstasyon Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İstasyon Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 512, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %56,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 263 | 56,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 37,0 |
| Sinan Oğan | 23 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 5 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 513, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %62,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 280 | 62,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 37,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 512, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %37,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 175 | 37,7 |
| AK PARTİ | 114 | 24,6 |
| İYİ PARTİ | 69 | 14,9 |
| MHP | 49 | 10,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 19 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| BBP | 4 | 0,9 |
| MİLLET | 3 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |