Kabalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)

Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Kabalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).

Kabalar Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kabalar Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kabalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 21 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %128,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 3,071 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Beypazarı

Nüfus (2022)

48

Kabalar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Kabalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 21 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %128,6 arttı.

Kabalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Kabalar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 48 6,7
2021 45 -15,1
2020 53 -20,9
2019 67 191,3
2018 23 27,8
2017 18 38,5
2016 13 -18,8
2015 16 -23,8
2014 21 0,0
2013 21 -

Kabalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kabalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kabalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %52,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 44 52,4
Turgut Altınok AK PARTİ 29 34,5
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 7 8,3
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 2 2,4
Gültan Kışanak DEM Parti 1 1,2
Abdullah Demiryürek AB PARTİ 1 1,2

Beypazarı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %102,4. En çok oyu %43,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Özer Kasap CHP 35 43,2
Tuncer Kaplan AK PARTİ 30 37,0
Veysel Ayık İYİ PARTİ 12 14,8
Feyyaz Berkan Aşutli ZAFER PARTİSİ 1 1,2
Hasan Kuloğlu BTP 1 1,2
Veli Doğan EMEP 1 1,2
Kutlu Çınar SAADET 1 1,2

Beypazarı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %102,4. En çok oyu %45,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,1 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 37 45,7
AK PARTİ 26 32,1
İYİ PARTİ 14 17,3
YENİDEN REFAH 1 1,2
ZAFER PARTİSİ 1 1,2
HÜDA PAR 1 1,2
VATAN PARTİSİ 1 1,2

Kabalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kabalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %107,1. En çok oyu %57,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 26 57,8
Kemal Kılıçdaroğlu 15 33,3
Sinan Oğan 4 8,9

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %102,4. En çok oyu %51,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 22 51,2
Kemal Kılıçdaroğlu 21 48,8

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %107,1. En çok oyu %36,4 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
İYİ PARTİ 16 36,4
AK PARTİ 11 25,0
MHP 9 20,4
CHP 5 11,4
YENİDEN REFAH 1 2,3
AP 1 2,3
ZAFER PARTİSİ 1 2,3

Haritalar

Kabalar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Beypazarı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik