Kacarlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Kacarlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 286 kişi (TÜİK).
Kacarlı Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kacarlı Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kacarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 286 kişidir. 2013 yılında 335 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,5 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 26,776 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 286 |
Kacarlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kacarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 286 kişidir. 2013 yılında 335 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,6 azaldı.
Kacarlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kacarlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 286 | -2,1 |
| 2021 | 292 | -5,5 |
| 2020 | 309 | -5,5 |
| 2019 | 327 | -3,3 |
| 2018 | 338 | 21,6 |
| 2017 | 278 | -3,1 |
| 2016 | 287 | -1,7 |
| 2015 | 292 | -0,3 |
| 2014 | 293 | -12,5 |
| 2013 | 335 | - |
Kacarlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kacarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kacarlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %68,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 197 | 68,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 76 | 26,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,7 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %70,5 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %23,5 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 201 | 70,5 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 67 | 23,5 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 8 | 2,8 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Fahri Tuna | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Beyhan Güler Yılmaz | GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Mustafa Erbek | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Ahmet Tokyay | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Turan Kayalar | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %69,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 202 | 69,9 |
| AK PARTİ | 70 | 24,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Kacarlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kacarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 244, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %53,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 53,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 42,1 |
| Sinan Oğan | 8 | 4,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 244, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %53,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 53,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 91 | 46,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 244, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 36,4 |
| CHP | 64 | 32,3 |
| MHP | 27 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 13 | 6,6 |
| BBP | 7 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,0 |
| ANAP | 2 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |