Karaali Merkez Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Karaali Merkez Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 251 kişi (TÜİK).
Karaali Merkez Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karaali Merkez Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karaali Merkez Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 251 kişidir. 2007 yılında 796 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %68,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karaali Merkez Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karaali Merkez Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 251 kişidir. 2007 yılında 796 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %68,5 azaldı.
Karaali Merkez Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karaali Merkez Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 251 | -7,0 |
| 2021 | 270 | -1,8 |
| 2020 | 275 | -12,4 |
| 2019 | 314 | -23,4 |
| 2018 | 410 | 50,2 |
| 2017 | 273 | -4,5 |
| 2016 | 286 | -6,5 |
| 2015 | 306 | -5,3 |
| 2014 | 323 | -24,2 |
| 2013 | 426 | 32,3 |
| 2012 | 322 | -8,0 |
| 2011 | 350 | -10,5 |
| 2010 | 391 | -21,5 |
| 2009 | 498 | -13,7 |
| 2008 | 577 | -27,5 |
| 2007 | 796 | - |
Karaali Merkez Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karaali Merkez Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karaali Merkez Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %48,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 189 | 48,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 175 | 44,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 12 | 3,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 2,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %41,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %28,5 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 163 | 41,9 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 111 | 28,5 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 75 | 19,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 22 | 5,7 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 5 | 1,3 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Şevval Kazancı | BTP | 3 | 0,8 |
| Ahmet Özdemir | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %40,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 155 | 40,3 |
| MHP | 85 | 22,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 78 | 20,3 |
| İYİ PARTİ | 41 | 10,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| BTP | 3 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| EMEP | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| Diğer (6) | 6 | 1,6 |
Karaali Merkez Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karaali Merkez Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %56,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 113 | 56,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 72 | 36,0 |
| Sinan Oğan | 13 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %63,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 63,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 36,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %32,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 66 | 32,8 |
| İYİ PARTİ | 53 | 26,4 |
| MHP | 43 | 21,4 |
| CHP | 20 | 9,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,5 |
| BBP | 3 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |