Karacalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Karacalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 65 kişi (TÜİK).
Karacalar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karacalar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karacalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 65 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,039 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 65 |
Karacalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karacalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 65 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı.
Karacalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karacalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 65 | -1,5 |
| 2021 | 66 | 0,0 |
| 2020 | 66 | -2,9 |
| 2019 | 68 | -5,6 |
| 2018 | 72 | 7,5 |
| 2017 | 67 | -5,6 |
| 2016 | 71 | -2,7 |
| 2015 | 73 | -2,7 |
| 2014 | 75 | 1,4 |
| 2013 | 74 | - |
Karacalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karacalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karacalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %104,7. En çok oyu %50,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 30 | 50,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 21 | 35,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 5,0 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 3,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 3,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,7 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %104,7. En çok oyu %49,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 29 | 49,1 |
| Şükrü Erdem | CHP | 18 | 30,5 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 4 | 6,8 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 3,4 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 3,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,7 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,7 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 1,7 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %103,1. En çok oyu %50,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %32,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 29 | 50,0 |
| CHP | 19 | 32,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,7 |
| BTP | 1 | 1,7 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,7 |
| SAADET | 1 | 1,7 |
Karacalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karacalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %67,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 67,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 21,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 3,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 45 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 26 | 42,6 |
| MHP | 15 | 24,6 |
| CHP | 9 | 14,8 |
| MEMLEKET | 2 | 3,3 |
| TİP | 2 | 3,3 |
| MİLLET | 1 | 1,6 |
| HAK-PAR | 1 | 1,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,6 |
| BBP | 1 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,6 |
| Diğer (1) | 1 | 1,6 |