Soğukpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 164 kişi (TÜİK).
Soğukpınar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Soğukpınar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Soğukpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 164 kişidir. 2013 yılında 160 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,347 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 164 |
Soğukpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Soğukpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 164 kişidir. 2013 yılında 160 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,5 arttı.
Soğukpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Soğukpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 164 | -1,2 |
| 2021 | 166 | -3,5 |
| 2020 | 172 | 6,2 |
| 2019 | 162 | 1,9 |
| 2018 | 159 | 3,2 |
| 2017 | 154 | -8,9 |
| 2016 | 169 | 5,0 |
| 2015 | 161 | 1,9 |
| 2014 | 158 | -1,2 |
| 2013 | 160 | - |
Soğukpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Soğukpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Soğukpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %69,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 90 | 69,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 29 | 22,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 2,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %55,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 69 | 55,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 29 | 23,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 14 | 11,2 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,2 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 2,4 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %56,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 73 | 56,1 |
| CHP | 28 | 21,5 |
| İYİ PARTİ | 14 | 10,8 |
| DP | 4 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,3 |
| BTP | 2 | 1,5 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| SAADET | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Soğukpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Soğukpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %79,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 79,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 15,0 |
| Sinan Oğan | 7 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %84,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 121 | 84,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 15,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %45,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 65 | 45,5 |
| MHP | 44 | 30,8 |
| İYİ PARTİ | 13 | 9,1 |
| CHP | 7 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| AB | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| AP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |