Karahasanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Karahasanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 269 kişi (TÜİK).
Karahasanlı Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karahasanlı Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karahasanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2007 yılında 375 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %80,3 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karahasanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karahasanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2007 yılında 375 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,3 azaldı.
Karahasanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karahasanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 269 | 1,1 |
| 2021 | 266 | -3,6 |
| 2020 | 276 | -10,1 |
| 2019 | 307 | -28,9 |
| 2018 | 432 | 56,0 |
| 2017 | 277 | -3,1 |
| 2016 | 286 | -6,5 |
| 2015 | 306 | -4,1 |
| 2014 | 319 | -9,1 |
| 2013 | 351 | 5,1 |
| 2012 | 334 | -7,2 |
| 2011 | 360 | 2,3 |
| 2010 | 352 | -8,1 |
| 2009 | 383 | -5,4 |
| 2008 | 405 | 8,0 |
| 2007 | 375 | - |
Karahasanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karahasanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karahasanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %51,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 117 | 51,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 92 | 40,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,8 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,4 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %80,3 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %15,0 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 204 | 80,3 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 38 | 15,0 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 6 | 2,4 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 46,3 |
| AK PARTİ | 77 | 37,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 8,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| BTP | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| YTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Karahasanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karahasanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %62,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 131 | 62,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 31,4 |
| Sinan Oğan | 13 | 6,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 130 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 33,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %30,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 62 | 30,2 |
| MHP | 51 | 24,9 |
| CHP | 35 | 17,1 |
| İYİ PARTİ | 35 | 17,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,9 |
| BBP | 3 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |