Karahisarkozlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Karahisarkozlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 90 kişi (TÜİK).
Karahisarkozlu Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karahisarkozlu Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karahisarkozlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %136,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karahisarkozlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karahisarkozlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %136,8 arttı.
Karahisarkozlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karahisarkozlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 90 | 12,5 |
| 2021 | 80 | 17,6 |
| 2020 | 68 | -6,8 |
| 2019 | 73 | 9,0 |
| 2018 | 67 | 45,7 |
| 2017 | 46 | 2,2 |
| 2016 | 45 | -6,2 |
| 2015 | 48 | 0,0 |
| 2014 | 48 | 26,3 |
| 2013 | 38 | - |
Karahisarkozlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karahisarkozlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karahisarkozlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %63,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 63,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 21 | 36,8 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %69,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 41 | 69,5 |
| Ertunç Güngör | CHP | 18 | 30,5 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %63,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 63,2 |
| CHP | 19 | 33,3 |
| MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,8 |
Karahisarkozlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karahisarkozlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %75,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 75,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 18,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 5,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %78,7. En çok oyu %82,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 46 | 82,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 17,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %52,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 52,9 |
| İYİ PARTİ | 10 | 14,3 |
| CHP | 5 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 5,7 |
| MHP | 4 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 5,7 |
| BBP | 2 | 2,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,4 |
| MEMLEKET | 1 | 1,4 |