Karaköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Karaköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).
Karaköy Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karaköy Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2007 yılında 43 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %72,1 ile Halil Tunçay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karaköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2007 yılında 43 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,9 arttı.
Karaköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karaköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 61 | -19,7 |
| 2021 | 76 | -11,6 |
| 2020 | 86 | -11,3 |
| 2019 | 97 | -33,1 |
| 2018 | 145 | 133,9 |
| 2017 | 62 | 51,2 |
| 2016 | 41 | -18,0 |
| 2015 | 50 | -32,4 |
| 2014 | 74 | -2,6 |
| 2013 | 76 | 49,0 |
| 2012 | 51 | -8,9 |
| 2011 | 56 | 12,0 |
| 2010 | 50 | 19,0 |
| 2009 | 42 | 23,5 |
| 2008 | 34 | -20,9 |
| 2007 | 43 | - |
Karaköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karaköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %79,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %17,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 67 | 79,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 17,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,2 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %72,1 ile Halil Tunçay (CHP) aldı, ikinci sırada %25,6 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Tunçay | CHP | 62 | 72,1 |
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 22 | 25,6 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %75,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 65 | 75,6 |
| AK PARTİ | 19 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
Karaköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %71,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 71,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 15 | 24,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 3,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %74,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %25,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 74,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 25,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %66,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 39 | 66,1 |
| AK PARTİ | 7 | 11,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 10,2 |
| AP | 2 | 3,4 |
| BBP | 1 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| MHP | 1 | 1,7 |
| AB | 1 | 1,7 |