Karalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Karalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 170 kişi (TÜİK).
Karalar Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karalar Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 170 kişidir. 2007 yılında 118 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,4 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 18,413 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 170 |
Karalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 170 kişidir. 2007 yılında 118 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,1 arttı.
Karalar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 170 | 1,8 |
| 2021 | 167 | -2,3 |
| 2020 | 171 | -2,8 |
| 2019 | 176 | -12,9 |
| 2018 | 202 | 31,2 |
| 2017 | 154 | -2,5 |
| 2016 | 158 | 1,9 |
| 2015 | 155 | 4,7 |
| 2014 | 148 | -29,2 |
| 2013 | 209 | 44,1 |
| 2012 | 145 | -5,2 |
| 2011 | 153 | 4,1 |
| 2010 | 147 | -2,0 |
| 2009 | 150 | -3,2 |
| 2008 | 155 | 31,4 |
| 2007 | 118 | - |
Karalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %53,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 86 | 53,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 70 | 43,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %61,4 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 100 | 61,4 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 58 | 35,6 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Ecevit Akbaba | DSP | 1 | 0,6 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| Ali Kılıç | DP | 1 | 0,6 |
| Ali Şaybak | SAADET | 1 | 0,6 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %68,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 107 | 68,6 |
| CHP | 37 | 23,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,6 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
Karalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 121 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 16,5 |
| Sinan Oğan | 11 | 7,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %81,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 81,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 18,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %35,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 57 | 35,9 |
| MHP | 46 | 28,9 |
| İYİ PARTİ | 26 | 16,4 |
| CHP | 12 | 7,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,9 |
| BBP | 3 | 1,9 |
| TİP | 1 | 0,6 |
| AP | 1 | 0,6 |