Karandere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Karandere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 222 kişi (TÜİK).
Karandere Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karandere Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karandere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2013 yılında 212 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,5 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 94,67 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 222 |
Karandere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karandere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2013 yılında 212 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,7 arttı.
Karandere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karandere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 222 | 0,9 |
| 2021 | 220 | -7,2 |
| 2020 | 237 | -16,8 |
| 2019 | 285 | 20,3 |
| 2018 | 237 | 22,8 |
| 2017 | 193 | -3,5 |
| 2016 | 200 | -1,0 |
| 2015 | 202 | -4,3 |
| 2014 | 211 | -0,5 |
| 2013 | 212 | - |
Karandere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karandere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karandere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %55,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 113 | 55,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 79 | 38,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %54,5 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 109 | 54,5 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 70 | 35,0 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 16 | 8,0 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Mahmut Celal Ünsal | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Fatma Kübra Güler | BTP | 1 | 0,5 |
| Yusuf Tunçer | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 46,3 |
| AK PARTİ | 82 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 6,3 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,5 |
| BTP | 2 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Karandere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karandere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %79,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 79,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 16,8 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %81,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 81,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 18,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %39,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 57 | 39,6 |
| MHP | 52 | 36,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 9,7 |
| CHP | 11 | 7,6 |
| MEMLEKET | 3 | 2,1 |
| HAK-PAR | 2 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |