Kavacık Subayevleri Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16.950 kişi (TÜİK).
Kavacık Subayevleri Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.950 kişidir. 2007 yılında 18.524 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,8 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kavacık Subayevleri Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.950 kişidir. 2007 yılında 18.524 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,5 azaldı.
Kavacık Subayevleri Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kavacık Subayevleri Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16.950 | -0,7 |
| 2021 | 17.061 | -0,1 |
| 2020 | 17.083 | -2,4 |
| 2019 | 17.504 | -0,1 |
| 2018 | 17.529 | -2,7 |
| 2017 | 18.015 | -1,3 |
| 2016 | 18.255 | -0,2 |
| 2015 | 18.299 | 0,5 |
| 2014 | 18.209 | -0,3 |
| 2013 | 18.272 | -1,0 |
| 2012 | 18.450 | -0,1 |
| 2011 | 18.463 | 0,8 |
| 2010 | 18.315 | -0,3 |
| 2009 | 18.371 | -0,4 |
| 2008 | 18.439 | -0,5 |
| 2007 | 18.524 | - |
Kavacık Subayevleri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kavacık Subayevleri Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.108, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %67,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 6.963 | 67,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.860 | 27,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 188 | 1,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 162 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 78 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 25 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 22 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 22 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 9 | 0,1 |
| Diğer (14) | 45 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.108, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %58,8 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %28,7 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 6.078 | 58,8 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 2.966 | 28,7 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 368 | 3,6 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 235 | 2,3 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 215 | 2,1 |
| Ebru Özkan | YTP | 162 | 1,6 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 50 | 0,5 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 44 | 0,4 |
| Hamza Aydoğdu | DEVA PARTİSİ | 40 | 0,4 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 35 | 0,3 |
| Diğer (16) | 143 | 1,4 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.108, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %57,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.945 | 57,6 |
| AK PARTİ | 2.871 | 27,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 554 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 274 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 231 | 2,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 81 | 0,8 |
| SAADET | 53 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 45 | 0,4 |
| MEMLEKET | 42 | 0,4 |
| BTP | 42 | 0,4 |
| Diğer (17) | 181 | 1,8 |
Kavacık Subayevleri Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kavacık Subayevleri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.254, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %58,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.049 | 58,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.310 | 35,7 |
| Sinan Oğan | 696 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 27 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.261, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %61,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.157 | 61,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.423 | 38,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.254, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %38,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.642 | 38,5 |
| AK PARTİ | 2.982 | 24,7 |
| İYİ PARTİ | 1.989 | 16,5 |
| MHP | 910 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 364 | 3,0 |
| TİP | 323 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 275 | 2,3 |
| MEMLEKET | 130 | 1,1 |
| BBP | 107 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 102 | 0,8 |
| Diğer (17) | 148 | 1,2 |