Kavaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.618 kişi (TÜİK).
Kavaklı Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kavaklı Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.618 kişidir. 2007 yılında 1.355 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %167,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,8 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Kavaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.618 kişidir. 2007 yılında 1.355 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %167,0 arttı.
Kavaklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kavaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.618 | 4,1 |
| 2021 | 3.475 | 4,8 |
| 2020 | 3.316 | 2,9 |
| 2019 | 3.221 | 3,9 |
| 2018 | 3.099 | 4,4 |
| 2017 | 2.969 | 5,1 |
| 2016 | 2.826 | 4,3 |
| 2015 | 2.709 | 5,7 |
| 2014 | 2.563 | 10,0 |
| 2013 | 2.331 | 8,5 |
| 2012 | 2.148 | 10,7 |
| 2011 | 1.940 | 9,2 |
| 2010 | 1.776 | 6,3 |
| 2009 | 1.670 | 7,9 |
| 2008 | 1.548 | 14,2 |
| 2007 | 1.355 | - |
Kavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kavaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.345, sandığa gidenlerin oranı %66,5. En çok oyu %32,9 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 471 | 32,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 434 | 30,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 356 | 24,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 48 | 3,4 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 28 | 2,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 25 | 1,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,7 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 9 | 0,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 9 | 0,6 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 7 | 0,5 |
| Diğer (11) | 33 | 2,3 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.345, sandığa gidenlerin oranı %70,4. En çok oyu %33,8 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 479 | 33,8 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 433 | 30,5 |
| Oya Tekin | CHP | 278 | 19,6 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 56 | 4,0 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 44 | 3,1 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 25 | 1,8 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 16 | 1,1 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 16 | 1,1 |
| Yakup Budak | SAADET | 15 | 1,1 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 14 | 1,0 |
| Diğer (12) | 42 | 2,9 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.345, sandığa gidenlerin oranı %70,9. En çok oyu %39,9 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %31,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 551 | 39,9 |
| AK PARTİ | 428 | 31,0 |
| CHP | 216 | 15,7 |
| YENİDEN REFAH | 44 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 31 | 2,2 |
| HÜDA PAR | 25 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 12 | 0,9 |
| MEMLEKET | 10 | 0,7 |
| ANAP | 9 | 0,7 |
| BTP | 9 | 0,7 |
| Diğer (12) | 45 | 3,3 |
Kavaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.233, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %56,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 972 | 56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 703 | 40,9 |
| Sinan Oğan | 37 | 2,1 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.233, sandığa gidenlerin oranı %75,6. En çok oyu %56,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 937 | 56,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 725 | 43,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.233, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %46,6 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %31,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 786 | 46,6 |
| AK PARTİ | 537 | 31,9 |
| CHP | 129 | 7,7 |
| MHP | 83 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 38 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 31 | 1,8 |
| TİP | 15 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 0,9 |
| MEMLEKET | 7 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 6 | 0,4 |
| Diğer (9) | 18 | 1,1 |