Kayabaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 741 kişi (TÜİK).
Kayabaşı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 741 kişidir. 2007 yılında 1.208 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,0 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kayabaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 741 kişidir. 2007 yılında 1.208 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,7 azaldı.
Kayabaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kayabaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 741 | -5,4 |
| 2021 | 783 | 1,6 |
| 2020 | 771 | -4,5 |
| 2019 | 807 | -18,6 |
| 2018 | 991 | 14,2 |
| 2017 | 868 | -3,6 |
| 2016 | 900 | -6,2 |
| 2015 | 959 | -5,6 |
| 2014 | 1.016 | -6,8 |
| 2013 | 1.090 | -6,6 |
| 2012 | 1.167 | 2,3 |
| 2011 | 1.141 | -7,3 |
| 2010 | 1.231 | -2,1 |
| 2009 | 1.257 | -10,4 |
| 2008 | 1.403 | 16,1 |
| 2007 | 1.208 | - |
Kayabaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayabaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %64,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 296 | 64,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 130 | 28,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 15 | 3,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %79,1. En çok oyu %63,0 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 281 | 63,0 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 140 | 31,4 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 8 | 1,8 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Fikret Baytar | BTP | 3 | 0,7 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 3 | 0,7 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %51,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 231 | 51,9 |
| AK PARTİ | 119 | 26,7 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 9,2 |
| ANAP | 25 | 5,6 |
| DEM Parti | 14 | 3,1 |
| SAADET | 7 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Kayabaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 619, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 286 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 203 | 40,3 |
| Sinan Oğan | 13 | 2,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 621, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %59,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 295 | 59,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 201 | 40,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 619, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 175 | 34,9 |
| CHP | 125 | 24,9 |
| MHP | 84 | 16,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 45 | 9,0 |
| İYİ PARTİ | 26 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (7) | 8 | 1,6 |