Kayı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Kayı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 90 kişi (TÜİK).
Kayı Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayı Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2013 yılında 85 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,7 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kayı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2013 yılında 85 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı.
Kayı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kayı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 90 | -3,2 |
| 2021 | 93 | -3,1 |
| 2020 | 96 | 2,1 |
| 2019 | 94 | -13,8 |
| 2018 | 109 | 19,8 |
| 2017 | 91 | 0,0 |
| 2016 | 91 | -4,2 |
| 2015 | 95 | 14,5 |
| 2014 | 83 | -2,4 |
| 2013 | 85 | - |
Kayı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %53,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 50 | 53,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 39,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 3,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,1 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %54,7 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 52 | 54,7 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 35 | 36,8 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 4 | 4,2 |
| Yeter Saynur Sallı | MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| Aydın İlik | BTP | 1 | 1,1 |
| Hakkı Koca | YTP | 1 | 1,1 |
| Aytekin Can | SAADET | 1 | 1,1 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %52,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 48 | 52,2 |
| AK PARTİ | 37 | 40,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,3 |
| SAADET | 2 | 2,2 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
Kayı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %71,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 54 | 71,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 22,4 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %75,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 75,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 24,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 30 | 40,0 |
| MHP | 20 | 26,7 |
| CHP | 12 | 16,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,0 |
| ANAP | 2 | 2,7 |
| BBP | 1 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |