Kazancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Kazancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 203 kişi (TÜİK).
Kazancı Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kazancı Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kazancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 203 kişidir. 2007 yılında 119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,7 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Kazancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kazancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 203 kişidir. 2007 yılında 119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,6 arttı.
Kazancı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kazancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 203 | -7,7 |
| 2021 | 220 | -3,5 |
| 2020 | 228 | -7,3 |
| 2019 | 246 | -3,9 |
| 2018 | 256 | 45,5 |
| 2017 | 176 | -3,3 |
| 2016 | 182 | -5,7 |
| 2015 | 193 | -4,5 |
| 2014 | 202 | -7,8 |
| 2013 | 219 | 23,0 |
| 2012 | 178 | 0,6 |
| 2011 | 177 | 7,9 |
| 2010 | 164 | -7,3 |
| 2009 | 177 | 2,9 |
| 2008 | 172 | 44,5 |
| 2007 | 119 | - |
Kazancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kazancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kazancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %51,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 104 | 51,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 63 | 31,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 16 | 7,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 5,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 1,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,0 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %35,7 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 70 | 35,7 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 58 | 29,6 |
| Ahmet Şener | MHP | 55 | 28,1 |
| Hasan Gezer | SAADET | 9 | 4,6 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Zehra Güneş Çakırerk | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %35,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 70 | 35,7 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 30,1 |
| MHP | 53 | 27,0 |
| SAADET | 8 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Kazancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kazancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %62,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 62,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 34,8 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 108 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 29,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %46,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 71 | 46,1 |
| İYİ PARTİ | 23 | 14,9 |
| MHP | 21 | 13,6 |
| CHP | 20 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,2 |
| BBP | 4 | 2,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| TİP | 2 | 1,3 |
| Bağımsız | 2 | 1,3 |
| HKP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |