Sülemişli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Sülemişli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 314 kişi (TÜİK).
Sülemişli Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sülemişli Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sülemişli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 314 kişidir. 2007 yılında 195 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sülemişli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sülemişli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 314 kişidir. 2007 yılında 195 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,0 arttı.
Sülemişli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sülemişli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 314 | -1,6 |
| 2021 | 319 | -2,4 |
| 2020 | 327 | -8,4 |
| 2019 | 357 | 6,2 |
| 2018 | 336 | 8,0 |
| 2017 | 311 | 10,3 |
| 2016 | 282 | 2,5 |
| 2015 | 275 | -6,8 |
| 2014 | 295 | -1,7 |
| 2013 | 300 | 9,5 |
| 2012 | 274 | 1,5 |
| 2011 | 270 | 22,7 |
| 2010 | 220 | 8,9 |
| 2009 | 202 | -6,9 |
| 2008 | 217 | 11,3 |
| 2007 | 195 | - |
Sülemişli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sülemişli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sülemişli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %56,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 142 | 56,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 66 | 26,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 18 | 7,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 13 | 5,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 11 | 4,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,4 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %43,9 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 107 | 43,9 |
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 64 | 26,2 |
| Ahmet Şener | MHP | 43 | 17,6 |
| Hasan Gezer | SAADET | 24 | 9,8 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 3 | 1,2 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,8 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,4 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,6 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 122 | 49,2 |
| YENİDEN REFAH | 51 | 20,6 |
| MHP | 44 | 17,7 |
| SAADET | 19 | 7,7 |
| İYİ PARTİ | 7 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
Sülemişli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sülemişli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %61,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 145 | 61,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 35,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %60,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 145 | 60,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 90 | 39,3 |
| AK PARTİ | 51 | 22,3 |
| İYİ PARTİ | 50 | 21,8 |
| MHP | 23 | 10,0 |
| MEMLEKET | 4 | 1,8 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| TİP | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Bağımsız | 2 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |