Kıbrıslar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Kıbrıslar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 204 kişi (TÜİK).
Kıbrıslar Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kıbrıslar Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kıbrıslar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 204 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,9 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Kıbrıslar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kıbrıslar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 204 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,0 arttı.
Kıbrıslar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kıbrıslar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 204 | -6,4 |
| 2021 | 218 | 0,5 |
| 2020 | 217 | -9,2 |
| 2019 | 239 | 27,8 |
| 2018 | 187 | 4,5 |
| 2017 | 179 | 1,1 |
| 2016 | 177 | -2,2 |
| 2015 | 181 | -3,7 |
| 2014 | 188 | -6,0 |
| 2013 | 200 | - |
Kıbrıslar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kıbrıslar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kıbrıslar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %45,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 66 | 45,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 58 | 40,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 8 | 5,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 2,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,7 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %44,9 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %18,4 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 66 | 44,9 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 27 | 18,4 |
| Mustafa Atlı | MHP | 23 | 15,7 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 17 | 11,6 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 4,8 |
| Yakup Yavuz | HKP | 3 | 2,0 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 3 | 2,0 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,7 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %40,7 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %22,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 57 | 40,7 |
| CHP | 31 | 22,1 |
| MHP | 22 | 15,7 |
| İYİ PARTİ | 17 | 12,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| TKP | 2 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| BTP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Kıbrıslar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kıbrıslar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 173, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %68,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 68,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 23,4 |
| Sinan Oğan | 8 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 173, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %72,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 104 | 72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 27,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 173, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %49,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 49,3 |
| İYİ PARTİ | 20 | 14,3 |
| CHP | 16 | 11,4 |
| MHP | 14 | 10,0 |
| BBP | 5 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,9 |
| MİLLET | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,1 |