Kalkumaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Kalkumaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 167 kişi (TÜİK).
Kalkumaç Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kalkumaç Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kalkumaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 230 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kalkumaç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kalkumaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 230 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,4 azaldı.
Kalkumaç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kalkumaç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 167 | -2,9 |
| 2021 | 172 | -6,0 |
| 2020 | 183 | 0,0 |
| 2019 | 183 | -3,2 |
| 2018 | 189 | -8,3 |
| 2017 | 206 | 5,6 |
| 2016 | 195 | -6,7 |
| 2015 | 209 | -6,7 |
| 2014 | 224 | -2,6 |
| 2013 | 230 | - |
Kalkumaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kalkumaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kalkumaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %60,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 70 | 60,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 34 | 29,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 3,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 3,5 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,9 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 1 | 0,9 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,9 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %40,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %19,5 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 46 | 40,7 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 22 | 19,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 19 | 16,8 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 16 | 14,2 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 2 | 1,8 |
| Yakup Yavuz | HKP | 1 | 0,9 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,9 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %43,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %18,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 48 | 43,6 |
| CHP | 20 | 18,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 17 | 15,4 |
| İYİ PARTİ | 13 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
| EMEP | 1 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Diğer (2) | 2 | 1,8 |
Kalkumaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kalkumaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,0 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 83,0 |
| Sinan Oğan | 9 | 8,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 4 | 3,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %87,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 87,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 13,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 53,1 |
| MHP | 26 | 23,4 |
| CHP | 8 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,6 |
| MİLLET | 3 | 2,7 |
| HAK-PAR | 3 | 2,7 |
| BBP | 3 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |