Kılıçlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Kılıçlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 215 kişi (TÜİK).
Kılıçlar Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kılıçlar Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kılıçlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 215 kişidir. 2013 yılında 257 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,9 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,737 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 215 |
Kılıçlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kılıçlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 215 kişidir. 2013 yılında 257 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 azaldı.
Kılıçlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kılıçlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 215 | 9,7 |
| 2021 | 196 | -3,4 |
| 2020 | 203 | -7,3 |
| 2019 | 219 | 0,5 |
| 2018 | 218 | 20,4 |
| 2017 | 181 | -6,2 |
| 2016 | 193 | -3,5 |
| 2015 | 200 | 3,6 |
| 2014 | 193 | -24,9 |
| 2013 | 257 | - |
Kılıçlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kılıçlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kılıçlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %58,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 104 | 58,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 66 | 37,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %65,9 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 116 | 65,9 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 56 | 31,8 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Anıl Sabahattin Karlı | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Caner Güneş | YTP | 1 | 0,6 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %65,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 116 | 65,9 |
| CHP | 48 | 27,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| SAADET | 3 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| DSP | 1 | 0,6 |
Kılıçlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kılıçlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 192, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %76,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 143 | 76,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 11 | 5,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 192, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %83,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 152 | 83,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 16,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 192, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %47,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 89 | 47,9 |
| MHP | 46 | 24,7 |
| İYİ PARTİ | 27 | 14,5 |
| CHP | 8 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,2 |
| BBP | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |