Kırmızıdam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Kırmızıdam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 217 kişi (TÜİK).
Kırmızıdam Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kırmızıdam Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kırmızıdam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 217 kişidir. 2013 yılında 208 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %84,2 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,564 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 217 |
Kırmızıdam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kırmızıdam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 217 kişidir. 2013 yılında 208 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 arttı.
Kırmızıdam Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kırmızıdam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 217 | -5,2 |
| 2021 | 229 | -3,8 |
| 2020 | 238 | 7,7 |
| 2019 | 221 | 4,7 |
| 2018 | 211 | -2,3 |
| 2017 | 216 | -3,6 |
| 2016 | 224 | 1,4 |
| 2015 | 221 | -12,3 |
| 2014 | 252 | 21,2 |
| 2013 | 208 | - |
Kırmızıdam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kırmızıdam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kırmızıdam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %87,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %8,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 208 | 87,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 20 | 8,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 1,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,4 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 1 | 0,4 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %84,2 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı, ikinci sırada %11,7 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdinç Altıok | CHP | 202 | 84,2 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 28 | 11,7 |
| Mehdi Veli Yüksekal | BTP | 3 | 1,2 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Kenan Solak | HÜDA PAR | 2 | 0,8 |
| Kenan Deniz | DP | 1 | 0,4 |
| Mustafa Örün | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Süleyman İnci | SAADET | 1 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %82,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %9,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 192 | 82,4 |
| MHP | 22 | 9,4 |
| BTP | 14 | 6,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| DP | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
Kırmızıdam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kırmızıdam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %88,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %11,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142 | 88,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 18 | 11,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %87,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %12,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 144 | 87,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 21 | 12,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %69,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %10,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 111 | 69,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 17 | 10,6 |
| AK PARTİ | 15 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 7 | 4,4 |
| MHP | 3 | 1,9 |
| TİP | 2 | 1,2 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |