Kızıllar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Kızıllar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 849 kişi (TÜİK).
Kızıllar Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kızıllar Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kızıllar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 849 kişidir. 2013 yılında 1.045 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kızıllar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kızıllar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 849 kişidir. 2013 yılında 1.045 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,8 azaldı.
Kızıllar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kızıllar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 849 | -11,6 |
| 2021 | 960 | -4,5 |
| 2020 | 1.005 | -4,9 |
| 2019 | 1.057 | 8,0 |
| 2018 | 979 | -0,2 |
| 2017 | 981 | 0,1 |
| 2016 | 980 | -2,4 |
| 2015 | 1.004 | -3,4 |
| 2014 | 1.039 | -0,6 |
| 2013 | 1.045 | - |
Kızıllar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kızıllar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kızıllar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %46,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 267 | 46,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 253 | 44,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 14 | 2,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 13 | 2,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 9 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 3 | 0,5 |
| Eyyup Kebude | YTP | 3 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %33,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 187 | 33,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 166 | 29,8 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 133 | 23,8 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 38 | 6,8 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 9 | 1,6 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 1,4 |
| Yakup Yavuz | HKP | 5 | 0,9 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 0,4 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %40,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 227 | 40,8 |
| CHP | 141 | 25,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 118 | 21,2 |
| İYİ PARTİ | 32 | 5,8 |
| SAADET | 12 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| BTP | 4 | 0,7 |
| TKP | 3 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Kızıllar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kızıllar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 396 | 69,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 135 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 31 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 400 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 159 | 28,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %55,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 313 | 55,3 |
| CHP | 75 | 13,2 |
| MHP | 57 | 10,1 |
| İYİ PARTİ | 52 | 9,2 |
| BBP | 40 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,4 |
| MEMLEKET | 7 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (8) | 8 | 1,4 |