Postkabasakal Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Postkabasakal Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 515 kişi (TÜİK).
Postkabasakal Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Postkabasakal Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Postkabasakal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 515 kişidir. 2013 yılında 743 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %28,6 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Postkabasakal Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Postkabasakal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 515 kişidir. 2013 yılında 743 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,7 azaldı.
Postkabasakal Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Postkabasakal Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 515 | -4,1 |
| 2021 | 537 | -4,6 |
| 2020 | 563 | -6,6 |
| 2019 | 603 | -5,9 |
| 2018 | 641 | -2,3 |
| 2017 | 656 | -3,8 |
| 2016 | 682 | -2,8 |
| 2015 | 702 | -0,8 |
| 2014 | 708 | -4,7 |
| 2013 | 743 | - |
Postkabasakal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Postkabasakal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Postkabasakal Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %50,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 209 | 50,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 149 | 36,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 25 | 6,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 1,0 |
| Hakan Buldu | DSP | 3 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Serdar Doğan | TKH | 2 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %28,6 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %27,8 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 116 | 28,6 |
| Mustafa Atlı | MHP | 113 | 27,8 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 110 | 27,1 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 38 | 9,4 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 2,0 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 5 | 1,2 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 0,5 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %30,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 124 | 30,0 |
| MHP | 122 | 29,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 77 | 18,6 |
| İYİ PARTİ | 51 | 12,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,7 |
| SAADET | 7 | 1,7 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 1,0 |
Postkabasakal Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Postkabasakal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 476, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %61,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 240 | 61,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 33,9 |
| Sinan Oğan | 14 | 3,6 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 476, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 255 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 147 | 36,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 476, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %44,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 173 | 44,1 |
| CHP | 82 | 20,9 |
| MHP | 60 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 56 | 14,3 |
| MEMLEKET | 5 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| BBP | 3 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |