Korubaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Korubaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 296 kişi (TÜİK).
Korubaşı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Korubaşı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Korubaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2013 yılında 287 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,9 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Korubaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Korubaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2013 yılında 287 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,1 arttı.
Korubaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Korubaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 296 | -0,7 |
| 2021 | 298 | 6,4 |
| 2020 | 280 | -3,1 |
| 2019 | 289 | 1,0 |
| 2018 | 286 | 4,8 |
| 2017 | 273 | -2,5 |
| 2016 | 280 | -1,4 |
| 2015 | 284 | -3,7 |
| 2014 | 295 | 2,8 |
| 2013 | 287 | - |
Korubaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Korubaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Korubaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %52,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 123 | 52,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 94 | 40,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 2,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 4 | 1,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 1,3 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,4 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %51,9 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Şadi Özdemir (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Celil Çolak | AK PARTİ | 123 | 51,9 |
| Şadi Özdemir | CHP | 89 | 37,5 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 9 | 3,8 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 5 | 2,1 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 4 | 1,7 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Hülya Kara | DP | 1 | 0,4 |
| İsmail Şeker | AP | 1 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 267, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %57,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 138 | 57,5 |
| CHP | 76 | 31,7 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,7 |
| DEM Parti | 4 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| DP | 2 | 0,8 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| AP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Korubaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Korubaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %71,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 162 | 71,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 21,7 |
| Sinan Oğan | 15 | 6,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %75,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 174 | 75,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 57 | 24,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %56,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 132 | 56,2 |
| CHP | 28 | 11,9 |
| MHP | 22 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 19 | 8,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,0 |
| BBP | 3 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,3 |
| AB | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (6) | 6 | 2,6 |