Makşempınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Makşempınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 286 kişi (TÜİK).
Makşempınarı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Makşempınarı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Makşempınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 286 kişidir. 2013 yılında 226 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Makşempınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Makşempınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 286 kişidir. 2013 yılında 226 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,5 arttı.
Makşempınarı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Makşempınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 286 | 8,7 |
| 2021 | 263 | -1,5 |
| 2020 | 267 | 0,4 |
| 2019 | 266 | -2,2 |
| 2018 | 272 | 8,4 |
| 2017 | 251 | 2,0 |
| 2016 | 246 | 5,1 |
| 2015 | 234 | 4,9 |
| 2014 | 223 | -1,3 |
| 2013 | 226 | - |
Makşempınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Makşempınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Makşempınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %52,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 121 | 52,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 99 | 42,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 1,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 1,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %50,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Şadi Özdemir (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Celil Çolak | AK PARTİ | 124 | 50,0 |
| Şadi Özdemir | CHP | 111 | 44,8 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Hülya Kara | DP | 2 | 0,8 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Gülten Üstünkaya | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %50,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %44,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 122 | 50,6 |
| CHP | 107 | 44,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,7 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
Makşempınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Makşempınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %67,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 163 | 67,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 71 | 29,2 |
| Sinan Oğan | 7 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %68,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 167 | 68,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 76 | 31,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %55,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 55,0 |
| CHP | 43 | 18,1 |
| MHP | 25 | 10,5 |
| İYİ PARTİ | 22 | 9,2 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,4 |
| AP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |