Köseler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Köseler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 36 kişi (TÜİK).
Köseler Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Köseler Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Köseler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 26 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %81,0 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Köseler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Köseler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 26 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,5 arttı.
Köseler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Köseler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 36 | -7,7 |
| 2021 | 39 | 11,4 |
| 2020 | 35 | 20,7 |
| 2019 | 29 | -19,4 |
| 2018 | 36 | -7,7 |
| 2017 | 39 | -40,9 |
| 2016 | 66 | 164,0 |
| 2015 | 25 | 0,0 |
| 2014 | 25 | -3,8 |
| 2013 | 26 | - |
Köseler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köseler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Köseler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %57,9. En çok oyu %90,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %9,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 20 | 90,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2 | 9,1 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %55,3. En çok oyu %81,0 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %14,3 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 17 | 81,0 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 3 | 14,3 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 1 | 4,8 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %55,3. En çok oyu %90,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %5,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 18 | 90,0 |
| AK PARTİ | 1 | 5,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 5,0 |
Köseler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Köseler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %87,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 87,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2 | 6,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 6,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %91,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %8,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 91,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3 | 8,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %68,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 22 | 68,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 18,8 |
| MHP | 2 | 6,2 |
| MEMLEKET | 1 | 3,1 |
| TİP | 1 | 3,1 |