Köseli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Köseli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 276 kişi (TÜİK).
Köseli Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Köseli Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Köseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 276 kişidir. 2013 yılında 331 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,9 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Köseli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Köseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 276 kişidir. 2013 yılında 331 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı.
Köseli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Köseli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 276 | -1,8 |
| 2021 | 281 | -2,8 |
| 2020 | 289 | -1,0 |
| 2019 | 292 | -0,3 |
| 2018 | 293 | -2,0 |
| 2017 | 299 | -2,0 |
| 2016 | 305 | -3,8 |
| 2015 | 317 | -1,9 |
| 2014 | 323 | -2,4 |
| 2013 | 331 | - |
Köseli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Köseli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %48,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 121 | 48,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 83 | 33,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 14 | 5,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 4,4 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 7 | 2,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,4 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %37,9 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 95 | 37,9 |
| Mustafa Atlı | MHP | 82 | 32,7 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 33 | 13,2 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 28 | 11,2 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 2,4 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 5 | 2,0 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 286, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %33,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,3 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 81 | 33,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 73 | 30,3 |
| CHP | 38 | 15,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 10,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,7 |
| BTP | 6 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |
Köseli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Köseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 166 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %83,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 170 | 83,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 16,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 104 | 50,0 |
| MHP | 48 | 23,1 |
| BBP | 16 | 7,7 |
| İYİ PARTİ | 16 | 7,7 |
| CHP | 15 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |