Oruçlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Oruçlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 355 kişi (TÜİK).
Oruçlu Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Oruçlu Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Oruçlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 355 kişidir. 2013 yılında 367 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Oruçlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Oruçlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 355 kişidir. 2013 yılında 367 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı.
Oruçlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Oruçlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 355 | 2,3 |
| 2021 | 347 | 2,4 |
| 2020 | 339 | 3,0 |
| 2019 | 329 | -6,5 |
| 2018 | 352 | -5,9 |
| 2017 | 374 | 1,1 |
| 2016 | 370 | -1,9 |
| 2015 | 377 | -1,0 |
| 2014 | 381 | 3,8 |
| 2013 | 367 | - |
Oruçlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Oruçlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Oruçlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %53,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 138 | 53,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 95 | 37,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 11 | 4,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 2,3 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 3 | 1,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Serdar Doğan | TKH | 1 | 0,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,4 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %49,0 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %24,5 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 124 | 49,0 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 62 | 24,5 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 33 | 13,0 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 24 | 9,5 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 2,8 |
| Yakup Yavuz | HKP | 1 | 0,4 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %49,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,7 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 126 | 49,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 55 | 21,7 |
| İYİ PARTİ | 30 | 11,9 |
| CHP | 30 | 11,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,2 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
Oruçlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Oruçlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %76,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 76,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 14,5 |
| Sinan Oğan | 21 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 190 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 17,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 103 | 43,3 |
| MHP | 46 | 19,3 |
| BBP | 38 | 16,0 |
| CHP | 22 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 15 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,8 |