Koyunbaba Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Koyunbaba Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 151 kişi (TÜİK).
Koyunbaba Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Koyunbaba Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Koyunbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 151 kişidir. 2013 yılında 161 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,9 ile Erdal Dal (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Koyunbaba Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Koyunbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 151 kişidir. 2013 yılında 161 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 azaldı.
Koyunbaba Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Koyunbaba Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 151 | -7,4 |
| 2021 | 163 | 3,8 |
| 2020 | 157 | -7,1 |
| 2019 | 169 | 2,4 |
| 2018 | 165 | 23,1 |
| 2017 | 134 | -1,5 |
| 2016 | 136 | 1,5 |
| 2015 | 134 | -7,6 |
| 2014 | 145 | -9,9 |
| 2013 | 161 | - |
Koyunbaba Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Koyunbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Koyunbaba Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %64,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 147 | 64,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 62 | 27,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 5,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %62,9 ile Erdal Dal (MHP) aldı, ikinci sırada %22,6 ile Satılmış Karakoç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Dal | MHP | 139 | 62,9 |
| Satılmış Karakoç | CHP | 50 | 22,6 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 13 | 5,9 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 12 | 5,4 |
| Alime Aktaş Topal | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| İsmail Hakkı Bektaş | BTP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Yurtoğlu | DP | 1 | 0,5 |
| Ömer Karakoç | SAADET | 1 | 0,5 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %64,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %17,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 140 | 64,2 |
| CHP | 38 | 17,4 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 7,3 |
| İYİ PARTİ | 14 | 6,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Koyunbaba Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Koyunbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %90,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 130 | 90,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 6,2 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %95,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 95,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 5,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %69,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 69,5 |
| MHP | 18 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 9 | 6,4 |
| BBP | 4 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| CHP | 2 | 1,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| ANAP | 1 | 0,7 |
| GBP | 1 | 0,7 |