Küçükdamlacık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Küçükdamlacık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 121 kişi (TÜİK).
Küçükdamlacık Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Küçükdamlacık Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Küçükdamlacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 121 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %80,2 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 121 |
Küçükdamlacık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Küçükdamlacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 121 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 arttı.
Küçükdamlacık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Küçükdamlacık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 121 | -7,6 |
| 2021 | 131 | -4,4 |
| 2020 | 137 | -4,9 |
| 2019 | 144 | -25,4 |
| 2018 | 193 | 41,9 |
| 2017 | 136 | 40,2 |
| 2016 | 97 | 7,8 |
| 2015 | 90 | -6,2 |
| 2014 | 96 | -11,1 |
| 2013 | 108 | - |
Küçükdamlacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Küçükdamlacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Küçükdamlacık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %83,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %8,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 160 | 83,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 16 | 8,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 13 | 6,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %80,2 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %8,6 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 150 | 80,2 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 16 | 8,6 |
| Mustafa Erbek | DEM Parti | 13 | 7,0 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Gülpare Barışkan | TKP | 2 | 1,1 |
| Beyhan Güler Yılmaz | GELECEK PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Fatma Kübra Güler | BTP | 1 | 0,5 |
| Önder İldeş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %83,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 167 | 83,5 |
| AK PARTİ | 17 | 8,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| GELECEK PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| TİP | 3 | 1,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
Küçükdamlacık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Küçükdamlacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %83,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %14,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 79 | 83,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 14,7 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %85,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %14,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 85,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 14,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %75,9 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %8,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 66 | 75,9 |
| AK PARTİ | 7 | 8,1 |
| CHP | 7 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 5,8 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| MHP | 1 | 1,1 |