Kuşçular Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Kuşçular Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 113 kişi (TÜİK).
Kuşçular Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuşçular Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuşçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 113 kişidir. 2013 yılında 79 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %43,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Kuşçular Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuşçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 113 kişidir. 2013 yılında 79 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %43,0 arttı.
Kuşçular Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuşçular Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 113 | 18,9 |
| 2021 | 95 | 10,5 |
| 2020 | 86 | -8,5 |
| 2019 | 94 | -10,5 |
| 2018 | 105 | 34,6 |
| 2017 | 78 | 18,2 |
| 2016 | 66 | 3,1 |
| 2015 | 64 | -5,9 |
| 2014 | 68 | -13,9 |
| 2013 | 79 | - |
Kuşçular Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuşçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuşçular Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %69,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 102 | 69,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 40 | 27,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %76,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %16,7 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 106 | 76,8 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 23 | 16,7 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 5 | 3,6 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 0,7 |
| İlhami Dursun Hoşver | DP | 1 | 0,7 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 1 | 0,7 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %62,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 62,8 |
| CHP | 16 | 11,7 |
| Bağımsız | 14 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,2 |
| SAADET | 3 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,7 |
Kuşçular Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuşçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %79,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 78 | 79,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 11,2 |
| Sinan Oğan | 9 | 9,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %83,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 83,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 16,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %60,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 60,2 |
| MHP | 15 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 8 | 8,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 8,2 |
| CHP | 5 | 5,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |