Lütfiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Lütfiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
Lütfiye Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Lütfiye Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Lütfiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 155 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,259 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 129 |
Lütfiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Lütfiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 155 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,8 azaldı.
Lütfiye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Lütfiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | 6,6 |
| 2021 | 121 | -4,7 |
| 2020 | 127 | 0,8 |
| 2019 | 126 | -11,3 |
| 2018 | 142 | 6,8 |
| 2017 | 133 | -2,9 |
| 2016 | 137 | -9,3 |
| 2015 | 151 | -3,8 |
| 2014 | 157 | 1,3 |
| 2013 | 155 | - |
Lütfiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Lütfiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Lütfiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %43,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 47 | 43,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 40 | 37,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 4,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 5 | 4,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,9 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,9 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %38,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 40 | 38,8 |
| Şükrü Erdem | CHP | 39 | 37,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 7 | 6,8 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 5 | 4,8 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 2,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 1,0 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 1,0 |
| Diğer (2) | 2 | 1,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %39,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 41 | 39,4 |
| CHP | 36 | 34,6 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,8 |
| MEMLEKET | 5 | 4,8 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 3,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| BTP | 1 | 1,0 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,0 |
| Diğer (2) | 2 | 1,9 |
Lütfiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Lütfiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 118, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %57,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 35,5 |
| Sinan Oğan | 7 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 118, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %63,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 63,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 36,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 118, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %35,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 35,8 |
| MHP | 27 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 19 | 17,4 |
| CHP | 13 | 11,9 |
| MEMLEKET | 4 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| BBP | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| ANAP | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |