Sünlük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Sünlük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 448 kişi (TÜİK).
Sünlük Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sünlük Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sünlük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 448 kişidir. 2013 yılında 507 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 35,061 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 448 |
Sünlük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sünlük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 448 kişidir. 2013 yılında 507 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,6 azaldı.
Sünlük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sünlük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 448 | -2,4 |
| 2021 | 459 | -1,1 |
| 2020 | 464 | 2,2 |
| 2019 | 454 | 1,1 |
| 2018 | 449 | 0,0 |
| 2017 | 449 | -2,4 |
| 2016 | 460 | -5,2 |
| 2015 | 485 | -1,8 |
| 2014 | 494 | -2,6 |
| 2013 | 507 | - |
Sünlük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sünlük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sünlük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %48,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 163 | 48,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 141 | 41,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 14 | 4,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 0,6 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %45,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 151 | 45,9 |
| Şükrü Erdem | CHP | 136 | 41,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 21 | 6,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 0,6 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %45,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %39,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 149 | 45,0 |
| CHP | 129 | 39,0 |
| İYİ PARTİ | 27 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 1,5 |
| SAADET | 4 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,5 |
Sünlük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sünlük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 399, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %66,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 242 | 66,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 89 | 24,4 |
| Sinan Oğan | 25 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 8 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 399, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 249 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 30,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 399, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %51,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %18,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 190 | 51,8 |
| AK PARTİ | 66 | 18,0 |
| CHP | 47 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 28 | 7,6 |
| MEMLEKET | 7 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,4 |
| BBP | 2 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| AP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |