Mahkemeağcin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Mahkemeağcin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 60 kişi (TÜİK).
Mahkemeağcin Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahkemeağcin Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahkemeağcin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 60 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,942 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 60 |
Mahkemeağcin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahkemeağcin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 60 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 azaldı.
Mahkemeağcin Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mahkemeağcin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 60 | 11,1 |
| 2021 | 54 | 3,8 |
| 2020 | 52 | -5,5 |
| 2019 | 55 | -1,8 |
| 2018 | 56 | -1,8 |
| 2017 | 57 | 1,8 |
| 2016 | 56 | -3,4 |
| 2015 | 58 | -1,7 |
| 2014 | 59 | -7,8 |
| 2013 | 64 | - |
Mahkemeağcin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahkemeağcin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahkemeağcin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %64,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 32 | 64,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 11 | 22,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 10,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 4,0 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %51,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 26 | 51,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 16 | 31,4 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 5 | 9,8 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 3 | 5,9 |
| - | Bağımsız | 1 | 2,0 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %54,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 54,9 |
| CHP | 16 | 31,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,9 |
Mahkemeağcin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahkemeağcin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %74,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 74,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 24,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %70,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 70,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 30,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %57,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 57,9 |
| CHP | 10 | 17,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 7,0 |
| MHP | 4 | 7,0 |
| İYİ PARTİ | 4 | 7,0 |
| HAK-PAR | 1 | 1,8 |
| BBP | 1 | 1,8 |