Malıköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Malıköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 670 kişi (TÜİK).
Malıköy Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Malıköy Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Malıköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 670 kişidir. 2007 yılında 446 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,0 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Malıköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Malıköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 670 kişidir. 2007 yılında 446 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,2 arttı.
Malıköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Malıköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 670 | 1,7 |
| 2021 | 659 | -3,8 |
| 2020 | 685 | 4,7 |
| 2019 | 654 | 12,4 |
| 2018 | 582 | 37,3 |
| 2017 | 424 | -1,4 |
| 2016 | 430 | -3,2 |
| 2015 | 444 | 0,2 |
| 2014 | 443 | -2,9 |
| 2013 | 456 | -4,4 |
| 2012 | 477 | -0,8 |
| 2011 | 481 | 4,6 |
| 2010 | 460 | 1,3 |
| 2009 | 454 | -7,3 |
| 2008 | 490 | 9,9 |
| 2007 | 446 | - |
Malıköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Malıköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Malıköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %68,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 315 | 68,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 111 | 24,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %52,0 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 237 | 52,0 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 129 | 28,3 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 37 | 8,1 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 28 | 6,1 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,2 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,1 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 2 | 0,4 |
| Emin Şakar | TİP | 2 | 0,4 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 2 | 0,4 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %51,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 236 | 51,5 |
| AK PARTİ | 131 | 28,6 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 6,8 |
| İYİ PARTİ | 17 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 2,2 |
| DSP | 4 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| TİP | 3 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| Diğer (6) | 7 | 1,5 |
Malıköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Malıköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %52,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 264 | 52,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 199 | 39,5 |
| Sinan Oğan | 41 | 8,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %56,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 283 | 56,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 217 | 43,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %29,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 149 | 29,8 |
| AK PARTİ | 109 | 21,8 |
| İYİ PARTİ | 84 | 16,8 |
| MHP | 61 | 12,2 |
| BBP | 31 | 6,2 |
| TİP | 21 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 1,2 |
| MEMLEKET | 5 | 1,0 |
| Diğer (4) | 9 | 1,8 |