Mecidiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Mecidiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Mecidiye Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mecidiye Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mecidiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 166 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,4 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mecidiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mecidiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 166 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,4 azaldı.
Mecidiye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mecidiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | -7,5 |
| 2021 | 80 | -2,4 |
| 2020 | 82 | -6,8 |
| 2019 | 88 | -15,4 |
| 2018 | 104 | 14,3 |
| 2017 | 91 | 0,0 |
| 2016 | 91 | -3,2 |
| 2015 | 94 | -23,0 |
| 2014 | 122 | -26,5 |
| 2013 | 166 | - |
Mecidiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mecidiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mecidiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %65,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,9 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 45 | 65,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 11 | 15,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 11 | 15,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %63,4 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,7 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 45 | 63,4 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 14 | 19,7 |
| Ayan Özer | CHP | 9 | 12,7 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 1 | 1,4 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
| Özcan Ergül | HKP | 1 | 1,4 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %60,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,4 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 60,9 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 17,4 |
| CHP | 12 | 17,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Mecidiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mecidiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %84,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 84,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 13,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %87,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 87,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 12,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %67,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 67,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 11,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 11,3 |
| MHP | 4 | 6,5 |
| CHP | 2 | 3,2 |