Meydancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Meydancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.172 kişi (TÜİK).
Meydancık Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Meydancık Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Meydancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.172 kişidir. 2007 yılında 1.956 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,8 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Meydancık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Meydancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.172 kişidir. 2007 yılında 1.956 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,0 arttı.
Meydancık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Meydancık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.172 | -1,9 |
| 2021 | 2.213 | -2,2 |
| 2020 | 2.263 | -5,2 |
| 2019 | 2.388 | -2,2 |
| 2018 | 2.442 | -0,6 |
| 2017 | 2.457 | -1,3 |
| 2016 | 2.489 | -0,9 |
| 2015 | 2.511 | -1,8 |
| 2014 | 2.557 | -3,8 |
| 2013 | 2.659 | -7,1 |
| 2012 | 2.862 | -0,9 |
| 2011 | 2.888 | -1,2 |
| 2010 | 2.922 | -0,1 |
| 2009 | 2.924 | 4,6 |
| 2008 | 2.795 | 42,9 |
| 2007 | 1.956 | - |
Meydancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Meydancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Meydancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.684, sandığa gidenlerin oranı %71,7. En çok oyu %48,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 554 | 48,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 456 | 39,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 49 | 4,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 28 | 2,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 21 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 13 | 1,1 |
| Selma Gürkan | EMEP | 5 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 4 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 4 | 0,3 |
| Diğer (8) | 10 | 0,9 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.684, sandığa gidenlerin oranı %71,7. En çok oyu %41,8 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 479 | 41,8 |
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 475 | 41,4 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 66 | 5,8 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 40 | 3,5 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 40 | 3,5 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 15 | 1,3 |
| Erhan Keskin | DP | 7 | 0,6 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,6 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 3 | 0,3 |
| Diğer (7) | 12 | 1,0 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.684, sandığa gidenlerin oranı %71,7. En çok oyu %42,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 479 | 42,0 |
| AK PARTİ | 464 | 40,7 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 46 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 35 | 3,1 |
| SAADET | 12 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 8 | 0,7 |
| DP | 6 | 0,5 |
| DEM Parti | 5 | 0,4 |
| GELECEK PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Diğer (7) | 20 | 1,8 |
Meydancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Meydancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.716, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %58,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 868 | 58,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 494 | 33,5 |
| Sinan Oğan | 100 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 11 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.716, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 854 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 530 | 38,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.716, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 665 | 46,0 |
| CHP | 306 | 21,2 |
| İYİ PARTİ | 148 | 10,2 |
| MHP | 96 | 6,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 58 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 50 | 3,5 |
| MEMLEKET | 26 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 1,6 |
| BBP | 12 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 10 | 0,7 |
| Diğer (8) | 29 | 2,0 |