Meyvabükü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Meyvabükü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 69 kişi (TÜİK).
Meyvabükü Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Meyvabükü Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Meyvabükü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 69 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %76,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,7 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Meyvabükü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Meyvabükü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 69 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %76,9 arttı.
Meyvabükü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Meyvabükü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 69 | 16,9 |
| 2021 | 59 | 1,7 |
| 2020 | 58 | -4,9 |
| 2019 | 61 | -12,9 |
| 2018 | 70 | 52,2 |
| 2017 | 46 | 21,1 |
| 2016 | 38 | 18,8 |
| 2015 | 32 | -23,8 |
| 2014 | 42 | 7,7 |
| 2013 | 39 | - |
Meyvabükü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Meyvabükü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Meyvabükü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %65,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 43 | 65,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 20 | 30,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 4,5 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %69,7 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,8 ile Mehmet Doğanay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 46 | 69,7 |
| Mehmet Doğanay | CHP | 17 | 25,8 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| Hakkı Koca | YTP | 1 | 1,5 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %71,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 47 | 71,2 |
| CHP | 17 | 25,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
Meyvabükü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Meyvabükü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %80,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 80,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 13,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %85,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 85,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 14,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %59,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 59,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 14,1 |
| MHP | 9 | 12,7 |
| CHP | 4 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| ANAP | 1 | 1,4 |
| AP | 1 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |