Mollagürani Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Mollagürani Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 783 kişi (TÜİK).
Mollagürani Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mollagürani Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mollagürani Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 783 kişidir. 2007 yılında 903 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,7 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mollagürani Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mollagürani Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 783 kişidir. 2007 yılında 903 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı.
Mollagürani Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mollagürani Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 783 | -2,1 |
| 2021 | 800 | -0,1 |
| 2020 | 801 | -4,2 |
| 2019 | 836 | -4,3 |
| 2018 | 874 | -1,5 |
| 2017 | 887 | -2,7 |
| 2016 | 912 | -3,2 |
| 2015 | 942 | -3,3 |
| 2014 | 974 | -0,4 |
| 2013 | 978 | -1,6 |
| 2012 | 994 | 1,0 |
| 2011 | 984 | -0,2 |
| 2010 | 986 | -0,5 |
| 2009 | 991 | 6,6 |
| 2008 | 930 | 3,0 |
| 2007 | 903 | - |
Mollagürani Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mollagürani Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mollagürani Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %48,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 221 | 48,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 187 | 40,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 3,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 13 | 2,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 0,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %49,7 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,2 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 228 | 49,7 |
| Erkan Aydın | CHP | 171 | 37,2 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 17 | 3,7 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,4 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 9 | 2,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 7 | 1,5 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| Gül Pola | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Cemil Bektaş | BTP | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 4 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %47,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 219 | 47,7 |
| CHP | 161 | 35,1 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 16 | 3,5 |
| SAADET | 6 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,4 |
| DP | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |
Mollagürani Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mollagürani Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 328 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 183 | 32,3 |
| Sinan Oğan | 54 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 611, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %61,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 333 | 61,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 206 | 38,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 257 | 46,3 |
| CHP | 102 | 18,4 |
| İYİ PARTİ | 77 | 13,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 30 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 4,7 |
| MHP | 22 | 4,0 |
| BBP | 10 | 1,8 |
| MEMLEKET | 6 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 1,1 |
| TİP | 4 | 0,7 |
| Diğer (5) | 8 | 1,4 |